Finále Biblickej olympiády 2016

Biblická olympiáda 2016
Súťažiacich na celoslovenskom kole Biblickej olympiády 2016 privítala Rimavská Sobota.

Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej zorganizovala 20. mája 2016 celoslovenské kolo Biblickej olympiády v spolupráci s Misijno-vzdelávacím oddelením GBÚ ECAV na Slovensku, ktoré zabezpečuje priebeh súťaže. Na celoslovenské kolo si prišlo zmerať sily 70 súťažiacich, ktorí súťažili v dvoch skupinách - osobitne štátne a cirkevné školy, rozdelených do štyroch kategórií.

Témy biblickej súťaže vybrala odborná porota. Zo Starej zmluvy boli vybrané historické knihy - Ezdráš, Nehemiáš, Ester a z Novej zmluvy, z evanjelií - divy Pána Ježiša. Náročné testy zvládli súťažiaci na vysokej úrovni, čo ukázalo bodové hodnotenie a percentuálne výsledky.

Biblická olympiáda je zaradená medzi predmetové súťaže a konala sa s finančnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťažiacich na pôde školy privítal riaditeľ školy Radomír Leicher. Po privítaní a úvodnej pobožnosti, ktorú viedla zastupujúca seniorka Rimavského seniorátu Iveta Korenková sa súťažiaci rozišli do tried podľa jednotlivých kategórií. Sme vďační všetkým, ktorí túto súťaž akokoľvek podporili. Ďakujeme za dar Nadácii Jana Amosa Komenského, ktorá pre absolútneho víťaza darovala notebook. Tento rok sa víťazkou stala žiačka Elise van Vuuren zo ZŠ Bernolákova ul. vo Vranove nad Topľou, ktorá súťažila v 3. kategórii a dosiahla najvyššie percento úspešnosti − 98 %.

Úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave súťaží na všetkých úrovniach − cirkevným zborom, školám, seniorátom. Ďakujeme koordinátorom aj tým, ktorí pripravovali žiakov na súťaže; odbornej porote za jej aktívnu prácu pri príprave a hodnotení testov; bratovi riaditeľovi Radomírovi Leicherovi a všetkým pedagógom školy, ktorí nám umožnili využiť priestory školy, srdečne nás privítali, pripravili príjemné prostredie, vytvorili výborné podmienky pre súťaž a organizačne zvládli súťaž na jednotku.

Všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže prajeme, aby vedomosti, ktoré nadobudli štúdiom  Božieho slova vo svojom živote aj žili. Víťazom srdečne blahoželáme!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Daniela Veselá | Tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. | 7. 6. 2016
Fotografie: Jarmila Szepessyová