Školský výbor ECAV zasadal v Banskej Bystrici

Školský výbor ECAV
BANSKÁ BYSTRICA | Na Evanjelickom gymnáziu v Banskej Bystrici sa 12. februára 2015 konalo pracovné stretnutie Školského výboru ECAV na Slovensku.

Rokovanie otvoril biblickým zamyslením Roman Sarvaš  vychádzajúc z biblického textu Evanjelia podľa Jána 6, 67 – 69.

Školský  výbor prerokoval a schválil správu predsedu Školského výboru ECAV na Synodu ECAV, ktorá sa bude konať 12. - 13. júna 2015 v Nových Zámkoch.

Významný bodom rokovania bola príprava IV. školskej konferencie ECAV, ktorá sa bude konať 20. - 21. marca 2015 vo Veľkom Slavkove. Hlavná téma konferencie je : „Evanjelická identita ako jeden z cieľov vzdelávania“. Okrem hlavných prednášok odznejú aj príspevky v pracovných sekciách, ktoré budú zamerané na jednotlivé stupne vzdelania podľa ISCED. (Viac o konferencii tu.)

Slavomír Hanuska informoval, že cirkevné školy nie sú v novom programovacom období 2014-2020 oprávnenými žiadateľmi z fondov EU. Školský výbor ECAV preto prijal uznesenie, v ktorom žiada Predsedníctvo ECAV, aby apelovalo na vládu SR za účelom zaradenia cirkevných gymnázií, základných, materských, špeciálnych škôl cirkevných zriaďovateľov do skupiny oprávnených žiadateľov v investičných operačných programoch (najmä IROP – Investičný regionálny operačný program). V tejto skupine sú doposiaľ len stredné odborné školy.

Miroslav Čurlík | Tajomník pre cirkevné školy VD ECAV | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. | 28. 2. 2015

Školský výbor ECAV