Finále Biblickej olympiády 2017

Biblická olympiáda 2017 Liptovský Mikuláš
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ | 19. mája 2017 sa v priestoroch Evanjelickej spojenej škole v Liptovskom Mikuláši stretli súťažiaci na celoslovenskom kole Biblickej olympiády 2017.

Priebeh súťaže organizačne zabezpečovalo Misijno-vzdelávacie oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku a priebeh súťaže riadila odborná porota.

Odborná porota vybrala témy biblickej súťaže a určila pravidlá. Zo Starej zmluvy boli vybrané témy divy v Starej zmluve a prorok Eliáš a z Novej zmluvy kniha Skutky apoštolov. Náročné testy súťažiaci zvládli na vysokej úrovni, čo je vidieť na bodovom hodnotení a percentuálnych výsledkoch.

Na celoslovenské kolo si prišlo zmerať sily 82 súťažiacich, ktorí súťažili v dvoch skupinách (osobitne štátne a cirkevné školy), rozdelených do štyroch kategórií.

Súťažiacich na pôde školy privítala riaditeľka školy Janka Chaloupková. Po privítaní a úvodnej pobožnosti, ktorú mal brat farár - duchovný správca školy Vladimír Ferenčík, sa súťažiaci rozišli do tried podľa jednotlivých kategórií. Sme vďační všetkým, ktorí túto súťaž akokoľvek podporili. Ďakujeme za dar Nadácii Jana Amosa Komenského, ktorá pre absolútneho víťaza darovala notebook. Tento rok sa víťazom stal žiak Radoslav Slávik zo ZŠ Bytča, ulica Mieru 1235, ktorý súťažil v 1. kategórii a dosiahla najvyššie percento úspešnosti − 100 %.

Biblická olympiáda je zaradená medzi predmetové súťaže a konala sa s finančnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Poradie finalistov

Odrážka  Žiaci štátnych škôl
Odrážka  Žiaci cirkevných škôl

Úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave súťaží na všetkých úrovniach − cirkevným zborom, školám, seniorátom. Ďakujeme koordinátorom aj tým, ktorí pripravovali žiakov na súťaže; odbornej porote za jej aktívnu prácu pri príprave a hodnotení testov; sestre riaditeľke Janke Chaloupkovej a všetkým pedagógom a zamestnancom školy, ktorí nám umožnili využiť priestory školy, srdečne nás privítali, pripravili príjemné prostredie, vytvorili výborné podmienky pre súťaž.

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im, ale aj všetkým súťažiacim, aby získané vedomosti z Božieho slova vo svojom živote uplatňovali a podľa neho žili!

Daniela Veselá | Tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu | Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. | 28. 5. 2017