Chystáme Biblickú olympiádu 2020

Biblia detail
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku vyhlasuje v školskom roku 2019/2020 Biblickú olympiádu z evanjelického a. v. náboženstva a náboženskej výchovy.

Cieľom súťaže je podnietiť žiakov k štúdiu Biblie a na základe poznania biblických príbehov pochopiť odkazy Božieho slova pre každodenný život. Predmetom súťaže sú vybrané knihy a pasáže Písma svätého:

SÚŤAŽNÉ TÉMY   PRIHLÁŠKA   ORGANIZÁCIA SÚŤAŽE

Všeobecne záväzné pokyny

Odrážka Do súťaže sa môže prihlásiť každá škola, v ktorej žiaci navštevujú náboženskú výchovu / evanjelické náboženstvo / alebo evanjelické a. v. náboženstvo. (Podrobné informácie v: ORGANIZÁCIA SÚŤAŽE.)

Odrážka Do seniorálneho a školského kola postupujú víťazi, ktorí obsadili 1. – 3. miesto v triednych kolách.

Odrážka Po uskutočnení seniorálneho a školského kola pošlú koordinátori súťaže do 20. apríla 2020 výsledkové listiny učastníkov s ich bodovým hodnotením na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Poradie postupujúcich určuje organizátor súťaže na základe stanovených kritérií v dokumente ORGANIZÁCIA SÚŤAŽE.

Odrážka Koordinátori obdržia zoznam postupujúcich do celoštátneho kola do 24. apríla 2020.

Odrážka Koordinátori sú povinní zaslať prihlášky do celoslovenského kola súťaže do 15. mája 2020.

Miesto konania celoštátneho kola

Evanjelická spojená škola Prešov, Námestie legionárov 2, 080 01 Prešov

Termín celoštátneho kola

5. júna 2020